Chebští kuličkáři pomáhají k šíření hry do Kazachstánu!!

2013-04-07-1437

Tak a kuličky se rozšiřují po celém světě. Tentokrát se dostaly až do Kazachstánu. V sobotu 6 .4. přijeli na návštěvu do Chebu moji kazachstánští přátelé Daniyar a Ajan.

Naplánovala jsem program a brzy ráno v neděli jsme vyrazili autobusem směr Cheb, kde na nás už čekali Péťa s Martinem. Jelikož Daniyar s Ajanem v Chebu nikdy nebyli, rozhodli jsme se jim ukázat ty nejkrásnější místa v našem městě i jeho okolí. Nejprve jsme prošli náměstí se Špalíčkem a pokračovali kolem kostela Svatého Mikuláše až na Chebský hrad.

Na hradě jsme si dali několik partiček kuliček. Kluci tuto hru nikdy nehráli a byli vyloženě nadšení. Rozhodla jsem se tedy plnit své členské povinnosti a kuličky rozšířit i do další země. Darovala jsem jim hrací kuličky a zasvětila je do tajů hry.

Po pár kolech jsme už ale museli pokračovat v naší prohlídce. Z hradu jsem šli přes Krajinku, kde mě kluci opět ukecali na další partičku kuliček :D . Po půl hodince jsme ale bezkompromisně museli pokračovat. Přešli jsme hráz a vydali se směr Stein, kde jsme nakrmili pár koní. Dále jsme obešli Komorní Hůrku a pokračovali k našemu cíli, což byly Františkovi Lázně. Co by to bylo za poznávací výlet, kdybychom neprošli kolonádu, nepohladili si Frantíka a nenapili se pramenů. Po lázeňské procházce jsme se vydali již zpět kolem rybníku Amerika opět přes Komorní Hůrku a na Stein. Na Steinu jsme se ještě zastavili asi na nejkrásnějším přírodním místě v Chebu (tedy pro mě nejkrásnějším). Na obrovské skále vyčnívající nad přehradu Skalka s úžasným výhledem. Po opojení krásami krajiny jsme se vydali zpět do Chebu. Nastoupili jsme na autobus a jeli domů směr Podhrad. V nohách jsme měli přes 20km. Byl to úžasný den.

Kluci poznali Cheb i jeho okolí a naučili se novou hru kuličky, která je opravdu dostala. Slíbili mi, že naučí kuličky hrát i další kamarády v Kazachstánu a my, že si musíme dát partičku také v Praze, až budu mít na vysoké škole čas.

 

Beru je za slovo a jsem moc ráda, že se kuličky rozšiřují do další země, tentokrát Kazachstánu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>